top of page

Poronienia nawracające. EmbryoGen® – nowa szansa

Updated: 12 hours agoEmbryoGen® (COOPER Fertility) jest pierwszym medium IVF posiadającym udokumentowaną formułę zawierającą naturalny czynnik wzrostu.

Medium to było obiektem najdłużej dotychczas prowadzonych w dziedzinie IVF badań oraz pierwszym na świecie, mogącym pomóc milionom kobiet, które w przeszłości doświadczyły poronienia w spełnieniu swojego marzenia o posiadaniu potomstwa.

Obecnie podłoże dostępne jest także w bardziej zaawansowanej formule o nazwie EmbryoGen&BlastGen.


Długotrwałe badania przeprowadzone w kilkunastu klinikach na dużej grupie ponad 1300 pacjentek wykazały wzrost wskaźnika implantacji zarodka in vitro o 44% wśród kobiet, u których wcześniej występowały poronienia. Nowe medium, służące przygotowaniu zarodka do implantacji zawiera naturalny cytokinowy czynnik wzrostu (GM-CSF), który obecny jest w układzie rozrodczym kobiety. Czynnik jest istotnym regulatorem procesu rozwoju zarodka oraz procesu regulacji podziałów komórkowych, wpływając w ten sposób na stopień przeżywalności embrionów. Oznacza to, iż ma on ogromne znaczenie dla osiągnięcia sukcesu reprodukcyjnego u kobiet, u których w przeszłości miała miejsce utrata ciąży. Niedobór czynnika GM-CSF w czasie ciąży może powodować nieprawidłowy wzrost łożyska i zaburzenie jego funkcji, a co za tym idzie prowadzić do wystąpienia poronienia. U zdrowych kobiet z właściwą produkcją GM-CSF jego poziom wzrasta regularnie w czasie ciąży, a u kobiet cierpiących z powodu jednego lub powtarzających się poronień może wystąpić jego niedobór.


Zatem oczekiwać należy, że wzbogacenie podłoży IVF o czynnik wzrostu ma na celu optymalizację składu medium w taki sposób, aby zbliżyć je do naturalnego otoczenia zarodka, zwiększyć szansę jego rozwoju i złagodzić wiele problemów obserwowanych w przypadku embrionów bez prawidłowego GMCSF.
Więcej informacji:

Rovers Polska Sp.z o.o.

Teraz dostępna także nowa wersja Embryogen&Blastgen

105 views0 comments

Yorumlar


bottom of page