top of page

Retraktor chirurgiczny samostabilizujący LoneStar® wraz z systemem elastycznych odciągów


Peter Rosenblatt, M.D. Mt. Auburn Hospital, Cambridge, MA Naprawa przetoki odbytniczo-pochwowej


Retraktor chirurgiczny LoneStar® zapewnia znakomitą widoczność i dostęp do pola operacyjnego. Przy standardowych zabiegach lub gdy ograniczone są możliwości asysty, polecamy zastosowanie LoneStar® Retractor System (CooperSurgical Inc., Connecticut, USA). Ten samostabilizujący się retraktor można dopasować w zależności od potrzeb w przypadku większości kształtów anatomicznych i lokalizacji. Elastyczne haczyki stabilizujące umieszczane są w tkance wymagającej trakcji i mocowane pod naprężeniem w szczelinach na pierścieniu retraktora. Kolejne haki mocowane są w przeciwległych kwadrantach w celu zapewnienia przeciw-trakcji i osiągnięcia pożądanej ekspozycji. W razie potrzeby dodatkowe odciągi można mocować po obwodzie rany w celu zapewnienia równego i stałego retrakcji we wszystkich kierunkach.

Zaletą systemu jest możliwość zapewnienia zrównoważonej retrakcji tkanki z dowolnego miejsca pola operacyjnego i pozwala na niezakłóconą jego wizualizację. Stabilna retrakcja pozwala operatorowi na samodzielne działanie, podczas gdy osoby asystujące mogą zostać skierowane do innych działań. LoneStar® jest najczęściej stosowany w zabiegach proktologicznych lub ginekologicznych, ale zgodnie z dostępnym piśmiennictwem może skutecznie zostać zastosowany w wielu innych zakresach procedur chirurgicznych.

Retraktory LoneStar® stosowane są w szeregu zabiegów prowadzonych drogą przezpochwową, w tym w wielu operacjach naprawy i rekonstrukcji w obrębie miednicy:
Lone Star® Colorectal Kit główne zabiegi proktologiczne :

• Operacje techniką TATE (resekcja odbytnicy)

• Plastyka zwieracza (Sfinkteroplastyka)

• Leczenie choroby Hirschsprunga

• Procedury leczenia wypadania odbytnicy

• Naprawa przetoki odbytniczo-pochwowej

• Procedury naprawcze przetoki analnej

Lone Star® zapewnia lepszą wizualizację dzięki

małej powierzchni zajmowanej przez retraktor oraz odciągi. Pozwala na równą i stałą retrakcję,

zapewniając stabilną ekspozycję podczas pracy.


Wyłączny przedstawiciel:

ROVERS POLSKA Sp. z o.o.

ul. Stołeczna 10, 05-501 Piaseczno

tel. +48 22 737 11 95, email: info@rovers.pl148 views0 comments

Recent Posts

See All

Σχόλια


bottom of page